» Co si vzít sebou na focení?

Co si vzít sebou na focení?

Co si vzít sebou na focení?

Tady záleží na druhu focení:

Je rozdíl, pokud se fotí v ateliéru a  pokud se fotí venku nebo v jiných prostorách. Především v možnostech vybavení ( možnost připojení na el. proud ) a okolních vlivů ( počasí,náhodní kolemjdoucí ).

 

 

 

Doporučení na focení v ateliéru:

V ateliéru je prostor na detaily a tedy je možné si vzít spousty různých doplňků a drobností. Pokud Vám fotograf neřekne jinak, nezkazíte nic tím, když si vezmete oblečení pro volný čas, může to být třeba jednobarevná košile nebo halenka na knoflíky, dále rifle nebo kraťasy či krátká sukně. Pak určitě světlé a tmavé spodní prádlo. Optimální je jedno bílé a druhé dle ostatního oblečení. Vhodné  jsou i silonky. Pokud si berete šperky, měly by společně ladit jak barevně, tak též i designem.  Pokud máte společenské šaty, můžou být zajímavým motivem pro elegantní fotografie či módní foto. Vždy  je dobré mít boty na tenkém podpatku.

 

Doporučení na focení v exteriéru a jiných prostorách:

Při focení v exteriéru je třeba myslet na to, že jsou často stížené podmínky počasím jako teplo/zima, vítr, vlhko, bláto, písek, atd. Samozřejmě dle lokality focení.  Je dobré se předem domluvit   fotografem na vhodných věcech na focení a též co bude vše potřeba. Oproti ateliéru, kde můžete přijít třeba i s kufrem, tak při focení v exteriéru se často jde pěšky i několik set metrů a vše si sebou táhnete v rukách, tedy je zbytečné brát věci, které při focení nevyužijete. Nespoléhejte na pomoc fotografa a vizážistky, oba zpravidla nesou spousty svých věcí a techniky. Přijďte v pohodlné obuvi, boty na podpatku přibalte sebou a obujte až při foceni. Při focení v exteriéru, pokud není záměr jiný, tak nejdou vidět úplné detaily, scény jsou spíše z větší dálky, a tedy není tak rozpoznatelné drobnosti. Ale znovu připomínám, že samozřejmě záleží na záměru focení. Venku není moc prostoru na pohodlí, modelka se zpravidla převléká v blízkém okolí a né vždy je možnost zaručit ji úplné soukromí. Někdy se neubrání ani pohledu kolemjdoucích lidí. Proto je vhodné zvážit při výběru oblečení a doplňků tyhle aspekty. Též počítejte, že po focení může být oblečení znečištěné od sezení či dřepění na zemi, betonu, trávě  a pod. Pokud máte něco, co je k tomuhle náchylné a nebo se nedá dost dobře prát, upozorněte předem na to fotografa. Také nezapomeňte, že v exteriéru často není možnost použít kulmu, žehličku na vlasy a pod. Doporučuji si přibalit nějaké malé zrcátko pro případ, že při focení nebude přítomna vizážistka. Počítejte s tím, že může při focení začít foukat vítr, pršet, nebo se značně ochladí.  To vše může nepředvídaně ukončit focení a je potřeba počítat, že pak focení nevyjde. Doporučuji si vzít sebou i malou láhev s vodou na pití. Pokud trpíte nějakými zdravotními problémy, jako třeba alergie na pyl, nebojte se o tom říct.

 

 

Kopírovat a používat jakýkoliv materiál ze stránek www.hdatelier.cz je možné pouze po předchozím písemném souhlasu majitele stránek. Created by Dream-Theme — premium wordpress themes. Up