» Svatební fotograf

Svatební fotograf

Svatební fotograf

Pár rad pro výběr svatebního fotografa.

Čeká vás jeden z nejkrásnějších okamžiků v životě a snažíte se vše dobře nachystat, mít vše zajištěno a užít si tu krásnou chvíli. A samozřejmě chcete mít na tenhle okamžik i památku a to v podobě nejen prstýnku, ale i v zachycení okamžiků. Pro tuhle příležitost si vybíráte profesionálního fotografa či kameramana.

DSC_4947-web Svatební foto

Asi nejdůležitější kritérium pro výběr je cena a kvalita fotografií. Následně případné doporučení.  Je potřeba si ale zvážit případná rizika a uvědomit, že špatný výběr fotografa vám už dobré fotky nevrátí. Svatbu znovu neuděláte, obřad nevrátíte a pak si řeknete, že jste mohli raději přidat 1000,- Kč a mít krásné fotografie. A když si zvážíte, kolik jste do celé svatby již investovali, tak zda drobná úspora je tak důležitá vůči riziku. Netvrdím ale, že vše drahé musí být dobré a samozřejmě i profesionální fotograf může mít hodně špatný den anebo něco prostě nevyjde.  Já se prvně dívám na práci fotografa, na jeho fotky a hlavně na jeho svatební fotografie. Měl by mít k prohlédnutí více svatebních alb případně v různém duchu a v různém tématu, aby byla vidět opravdu jeho tvorba a ne třeba jen výjimečný záběr. Dobrá zkušenost je i doporučení, kde se můžete dozvědět, jestli byl fotograf třeba protivný nebo milý, zamračený nebo veselý a podobně.

DSC_7806 Svatební foto

Dále je vhodné zvážit, zda brát byť dobrého fotografa z druhého koutu republiky, nebo zvolit místního, který už okolí a místa svateb pravděpodobně zná. Tedy třeba na focení v Čechách je zbytečné, aby jezdil fotograf z Brna nebo ze Znojma. Jednak se prodraží cesta a jednak i znalost prostředí bude asi slabší.

Nakonec se přesně a podrobně domluvit na časech focení, délku a programu, co vše budete chtít nafotit, jestli jen třeba svatební obřad, nebo i ranní přípravy a následné hostiny s večerním programem. Specifikovat si počet fotografií, forma předání a přesnou cenu.

Vyčleňte i dostatečný čas na aranžované fotografie. Zpravidla počítejte s hodinou čistého času focení.

Kopírovat a používat jakýkoliv materiál ze stránek www.hdatelier.cz je možné pouze po předchozím písemném souhlasu majitele stránek. Created by Dream-Theme — premium wordpress themes. Up