» Rozhodnout se pro správnou fotku

Rozhodnout se pro správnou fotku

Rozhodnout se pro správnou fotku

 

Potřebujete fotografii do svého profilu nebo třeba na životopis či na seznámení? Většina lidí vezme jednu jedinou fotku z „občanky“ a vloží ji všude s pocitem „úkol vyřešen“. Přemýšleli jste, jak by vlastně taková fotografie měla vypadat? Právě tahle fotografie je první, co si ve většině případů člověk všimne a je to první věc, ze které si daná osoba udělá o vaší osobě první dojem. V následujícím článku zkusím tuto problematiku více přiblížit a vnést do ní trošku světla. Pokud budete mít o nějakou oblast focení zájem a budete chtít si pořídit takovou fotografii, můžete využít mé služby na následujícím odkazu kliknutím ZDE.

Je potřeba nejdříve rozlišit záměr fotografie. Tedy přesněji řečeno, kam fotografie půjde a co by měla o nás říct a jak zapůsobit. Jiná bude, pokud chceme foto na průkazku MHD a jiná bude kupříkladu na profil seznámení, kde hledám partnera či partnerku.

 

Fotografie na firemní web by měla působit důstojně a elegantně, tedy být upravený, ženy zvolit vhodný make-up a úpravu vlasů, nějaký kostým, šaty či halenku. Muži zase zvolit buď oblek s kravatou, ale dnes už není toto podmínkou. Čím dál častěji se setkáváme s volnější formou, jako je jen košile s kravatou či jen košile, ale i ta musí působit společensky. Výraz je většinou vážný, ne však naštvaný či zamračený. Přípustné je v dnešní době zvolit mírný úsměv. V pozadí bývá zpravidla buď prázdné, jednobarevné, nebo může být firemní dominanta či logo, vlajka apod.

 

Fotografie do vlastního profilu

portrétní fotografie Portrét foto

kupříkladu na facebook či na jiný web, katalog a podobně už může být volnější charakter. Může být na fotografii osoba v běžném oblečení, může být fotografie uměleckého charakteru, nebo úplně obyčejná z nějaké momentky. Zde asi není třeba dbát nějakých zvláštních pravidel na fotku. Možná se akorát vyvarovat výrazným reklamním propagacím v pozadí, jako různé nápisy, obrazce, scény a pod, aby pozornost nebyla zaměřována zprvu na ně, ale právě na osobu na fotografii.

 

Fotografie do životopisu by měla být podobná, jak už dříve zmíněná fotografie pro firemní weby. Zde je ale i možné použít fotografii pořízenou třeba právě na „občanský průkaz“.DSC_9750 web hd Pokud však zadavatel požaduje nějaké specifické foto, je vhodné se co nejvíce požadavkům přiblížit a nechat si pro danou situaci fotografie zhotovit. Pokud bude kupříkladu modelingová agentura vyžadovat foto celé postavy v plavkách, bude určitě daleko lepším dojmem působit profesionálně udělaná fotografie v ateliéru, než dovolená od moře, kde sice bude v pozadí zrovna úžasný západ slunce a bude to dělat krásnou atmosféru, ale úplně se to mine účelu a hlavně z ateliérové fotografie budete působit dojmem, že vám na tom záleží a jste ochotni pro to již teď něco udělat. Zároveň by fotografie měla být co nejvíce aktuální a reálná, byť není na škodu v ní vystihnout svou “hezčí stránku”.

 

Fotografie pro seznámení je velmi náročná kategorie a dá se o ní dlouze psát, ale napíši alespoň pár základních bodů. Zde máte širokouDSC_1498 škálu možností, jaké zvolíte prostředí, jaké oblečení,… Každopádně je dobré mít fotografii co nejvíce aktuální a reálnou skutečnosti. Pokud v 30 ti letech někdo zveřejní fotografii z maturitního tabla, při prvním setkání bude druhá polovička asi značně překvapena. Tedy platí pravidlo, že buďme hezcí, ale nebojme se ukázat pravdu. Pokud mám nějaký nedostatek, pečlivě zvažte, jestli ho na fotografii budete chtít zamaskovat. Pokud někdo má obézní postavu a na fotografii tuto vlastnost zamaskuje, ať už retuší, nebo vhodnou kompozicí či výřezem, je pravděpodobné, že první rande může být i randem posledním. Je dobré a téměř nutné, aby na fotografii bylo vidět dobře do tváře. Tedy zapomeňte na fotky se slunečnými brýlemi a čepicemi do půlky tváře. Je vhodné na fotografii mít i celou, nebo alespoň větší část postavy. Případně tohle se může rozdělit na dvě fotografie. Jednu s obličejem a druhou s postavou.

Vezměte si na sebe něco, co vám sluší. Hezké oblečení, boty na podpatku, sukni či šaty, kraťasy či tričko s decentním výstřihem, ale pozor, aby fotografie nebyla přehnaně vyzývavá. Přeci nemusíte hned na první fotce odhalit vše a navíc působit jako že se rozdáváte světu. Je dobré zachovat si trošku soukromí a tajemství či překvapení. To mohou být i třeba tetování, krásné bříško či vypracované svaly. Navíc budete působit skromněji a ne že se chcete vychloubat. Též pokud vlastníte kupříkladu nádherný sportovní automobil, nemusíte hned první fotkou dávat najevo své možnosti a majetek. Přeci chcete, aby vás ten druhy bral a soudil podle toho, jaký jste a ne podle toho, co máte. Troška skromnosti nikdy nezaškodí a někdy přehnaná chlouba spíš odradí, než přitáhne. Snažte se být na fotografii prostě „VY“. Styl oblečení v jakém se oblékáte, make-up jaký nosíte, vlasy a účes, který máte rádi. Fotka by měla hlavně vystihovat vás. A poslední rada. Buďte na fotografii veselí, usmívejte se. Nikdo nechce poznat nešťastného, zklamaného, smutného či nabručeného člověka. Úsměv a pohoda lidi přitahují. Každý má svých starostí a problémů dost, nehledá další, ale hledá pohodu, nadšení, veselost, nemusíte být ani krásní, ale pokud se budete usmívat, vzbudíte větší zájem, než modelka z titulní strany časopisu.

Kopírovat a používat jakýkoliv materiál ze stránek www.hdatelier.cz je možné pouze po předchozím písemném souhlasu majitele stránek. Created by Dream-Theme — premium wordpress themes. Up