» Co nejvíce chtějí lidé v Brně fotit?

Co nejvíce chtějí lidé v Brně fotit?

Co nejvíce chtějí lidé v Brně fotit?

Často se mě lidé při různých příležitostech ptají, co nejvíce fotím. A já stále stejně odpovídám “to co lidé chtějí”. Jako fotograf mám svou vyčleněnou oblast, která mě nejvíce baví a kterou si užívám,ale pokud fotíte komerčně, musíte fotit to, co lidé od fotografa chtějí.

Rozdělil bych poptávku focení na dvě části. Jedno je tzv. “kalendářní”, tedy podle  svátků v roce. Začíná to valentýnským focením, kde se buď fotí jednotlivci jako dárek k sv. Valentýnu, nebo páry nebo si dávají poukazy na foceni. Následuje velikonoční focení, kde se fotí ponejvíc děti, nebo pak celá rodina. Dalším takovým foto svátkem je 1.máj. To je podobné, jak valentýnské foto, jen jej už využívají i starší lidé. A poslední taková vlna je předvánoční focení, kde se fotí všichni pro radost druhým. Fotí se novoroční FP a kalendáře, fotí se dárky v podobě fotek či obrazů.

Druhé focení je průběžné dle momentálních potřeb. Sem patří zejména svatební foto, těhotenské foto, foto dětí a rodinné foto, ale i jen tak fotografie pro sebe na památku, fotografie jako dárek pro partnera k různým příležitostem. V posledních dnes se asi nejen v Brně a Znojmě rozšiřuje předsvatební foto a foto z rande. Další částí požadavků je produktová fotografie, kde začínají být více v kurzu i módní fotografie a pak fotografie různých oslav a firemních akcí, ale i rodinných oslav narozenin a jiných výročí. Nemalou částí je i focení interiérů a zvířat, převážně focení rodinných miláčků.

DSC_6167 fotograf Brno a Znojmo

A co lidé pak s fotkami dělají, nebo proč vlastně chodí k fotografovi, když fotky nutně nepotřebují? Pro některé je to vhodně zvolený dárek, ať už v konečné úpravě jako kalendář, fotokniha či obraz. Jiní zase chtějí mít památku na určité své období, jako třeba těhotenské foto, nebo fotografie v určitém věku. Jiní si chtějí užít ten pocit být na chvíli modelkou, užít si to, když se vám někdo několik hodin věnuje a jste středem pozornosti. a výsledkem jste krásný člověk na fotkách. Pro někoho je focení adrenalin a užívá si ho a pro jiné zase určitý druh relaxu, vypnutí mysli a zapojení těla a vydržet v pózách.  Někdo chce třeba zase fotky, se kterými se prostě jen pochlubí. Každopádně každý si tím dokáže, že jestě na něco má a že vlastně každý může být krásný.

Focení je dnes již hodně rozšířená komerční záležitost a vhledem k rozvoji techniky ji zvládá každý, kdo opravdu má trošku cit a hlavně vůli něco dosáhnout. Znám spousty eshopů, které si fotí své produkty sami.

Závěrem vás chci pozvat do svého ateliéru v Brně, kde můžeme spolu udělat spoustu krásných fotografií a nebo se domluvit a zrealizovat focení v exteriéru v Brně či Znojmě, nebo na dalších lokalitách.

 

 

Kopírovat a používat jakýkoliv materiál ze stránek www.hdatelier.cz je možné pouze po předchozím písemném souhlasu majitele stránek. Created by Dream-Theme — premium wordpress themes. Up