» Jak si vybrat ty nejlepší fotografie z focení?

Jak si vybrat ty nejlepší fotografie z focení?

Jak si vybrat ty nejlepší fotografie z focení?

Taky se vám stalo, že jste byli udělat si fotky v ateliéru a po focení vám fotograf dal cd s hromadou fotek, ať si vyberete fotografie, které se vám líbí a které vám následně upraví, jen v té spoustě jste nevěděli, které jsou ty nejlepší a také nejvhodnější? V následujícím článku vás zkusím touto tématikou provést a poradit vám, jak se zorientovat ve výběru a dát vám i druhý pohled na danou věc.

Asi každý se po focení těší, jak dostane fotografie a je zvědavý, jak vyšly a jak na nich vypadá a právě podle toho vybírá fotky pro následnou úpravu. Ale ne vždy je tohle nejvhodnější způsob. Je dobré se podívat i na další aspekty. Doporučuji fotky od fotografa zkopírovat na disk v počítači. Pokud je fotek větší množství (myslím tím třeba 100 a více), projděte si nejdříve fotky a prohlédněte si je. Poté si opět prohlédněte fotky a napište si názvy těch, které se vám líbí. Ty si zkopírujte do nově vytvořené složky, ať je oddělíte od těch ostatních. Dejte si chvilku pauzu, třeba si dejte oběd či skočte na nákup a pak se znovu můžete vrhnout na třídění fotografií. Pokud jste fotili více kompozic, jako třeba prvně děti, pak dospělé osoby, pak společné, nebo pokud se jednalo o focení samostatné, tak zase rozdělte části například na focení v šatech, focení v plavkách, focení na židličce a pod. Projděte si vždy jen jednu oblast – téma z focení a promažte fotky, které jsou méně vyhovující vašim požadavkům.  Takhle si je vyselektujete jen na ty, které opravdu vzbuzují váš zájem. Následně pokud ještě zůstává velké množství, nechte si alespoň půl dne pauzu, ať si mozek odpočne a uvolní a třeba až večer fotografie znovu projděte a opět si napište už jen názvy těch, které vskutku jsou ty nejlepší.

To bylo pár rad, jak projít případné velké množství fotografií a vybrat si ty, které jsou nejvíce podobné našemu záměru. A co dál? Je vhodné si promyslet, jestli budu potřebovat fotografie na výšku, nebo na ležato – na šířku. Dále pokud máte různá barevná pozadí a potřebujete fotky kupříkladu na portfolio na web a je celý v bílém podkladu, je nevhodné na něj dávat fotografie s černým pozadím. Kruhy pod očima, pupínek, pár kg navíc v postavě, strie, objemnější stehna a pod, to se dá celkem lehce vyretušovat či upravit. Horší je ale třeba úpravy v účesu, rtů a pod. Proste kde je velké množství malých částic různých odstínů u sebe a ne vždy se to povede dle představ zákazníka. Pokud je jednobarevné pozadí, obvykle také není problém s úpravou. Horší je opět různorodé pozadí či pozadí pestré na velkou spoustu objektů. Pokud máte možnost tohle zohlednit při výběru fotografií, můžete to fotografovi usnadnit zohledněním těchto aspektů. Pokud budete mít zájem o zhotovení fotografií v ateliéru v Brně či venku v přírodě nebo ve městě v Brně či Znojmě, případně okolí, nebo třeba u vás doma, můžete mě kontaktovat a domluvit se na focení.

 

 

Kopírovat a používat jakýkoliv materiál ze stránek www.hdatelier.cz je možné pouze po předchozím písemném souhlasu majitele stránek. Created by Dream-Theme — premium wordpress themes. Up