» Jak probíhá focení

Jak probíhá focení

Přípravu na focení jsem již zmiňoval v předchozí kapitole. Nyní se zaměříme na průběh focení.

Po příchodu do ateliéru či na jiné místo, kde bude probíhat focení, dojde nejdříve k představení s týmem lidí, kteří se budou na focení podílet (vizážistka, fotograf, choreograf apod.). Následně vám bude ukázán ateliér a místo pro odložení věcí, místo pro převlékání a případně další prostory dle potřeby focení a přípravy na focení.

Pokud budete mít své oblečení a rekvizity k focení, projdeme spolu vhodné možnosti a kombinace, ke kterým následně vizážistka udělá make-up. Fotograf si v průběhu líčení nachystá techniku a vše potřebné k fotografování.

Před samotným líčením se modelka obleče do šatů (pokud by oblečení šatů bylo po nalíčení náročné či nemožné pro poničení make-upu či zašpinění šatů).

Po dokončení nalíčení modelky dojde ke zkušebnímu udělání pár fotografií, kde se uvidí, zdali je make-up rovnoměrný a přesně takový, jaký jsme potřebovali pro focení.  Doobléknou se ostatní doplňky.

Fotograf si Vás postaví na místo focení a ještě si doladí světla přímo pro vás, což by nemělo zabrat více, jak jednotky minut.

Následně Vám řekne pár informací k focení a již následuje samotné focení. V průběhu jsou přestávky na převlékání a případných dalších nutných úkonů a chystání scény.

 

Po focení bude upřesněno předání fotografií a další případná administrativa a informace.

Během focení je k dispozici občerstvení v podobě kávy, čaje a vody.

Kopírovat a používat jakýkoliv materiál ze stránek www.hdatelier.cz je možné pouze po předchozím písemném souhlasu majitele stránek. Created by Dream-Theme — premium wordpress themes. Up