» Fotografování v Brně

Fotografování v Brně

Chystáte se navštívit Brno a nevíte kam se jít podívat a udělat si pár hezkých fotografií? Pomohu vám v následujícím článku poradit, odkud se dají udělat hezké fotografie v Brně. Půjdeme na lokality, odkud uvidíte celé město a jsou veřejně přístupné a odkud si můžete odnést hezké snímky a jako fotografové pěkně vyřádit.

Jako první navštívíme brněnský hrad Špilberk a Katedrálu sv. Petra a Pavla v Brně pod místním názvem Petrov. Hrad Špilberk nejlépe můžete zachytit na snímky z Mendlova náměstí, z Nových sadů – zastávka Soukenická, ale třeba i ze vzdálenějších lokalit, jako je městská část Bohunice či z návštěv výškových budov v okolí M-paláce. A velmi krásný je i výhled ze západní části brněnské Katedrály sv. Petra a Pavla.

Určitě jednou z nejkrásnějších dominant Brna je Katedrála sv. Petra a Pavla, která na sebe upoutá již z dálky a nenechá žádného fotografa klidným. Tu je dle mě nejlepší vyfotit z protilehlého parku v okolí hradu Špilberk, kde z ulice Hlídka budete mít nádherný výhled na celou západní část stavby. Dále jsou krásné fotografie z jižní části Brna. Opět vzpomenu budovy a okolí M-paláce. Pokud fotograf potřebuje bližší lokalitu, může využít též místo na Nových sadech v okolí světelné křižovatky, jen se smířit s tím, že občas bude fotografie i s elektrickým vedením. Za zmínku též stojí hezké místo z křižovatky ulic Petrov a Biskupská, kde se vám pro focení otevře v největší blízkosti celá katedrála, jen občas při ní bývají zaparkované automobily. Pokud preferujete pro focení velmi vzdálené místa, můžete využít výhled z okolního kopce na ulici Jedovnická u hotelu Velká Klajdovka, nebo se vypravit odtud na Velkou Klajdovku nad bývalý Růženin lom. Místní této lokalitě zpravidla říkají Hády. Obě dominanty jsou přes noc osvětlené a tedy jsou vhodné i na noční focení.

Další dvě významné památky, které stojí za zachycení na fotky jsou evangelický kostel J. A. Komenského, kterému místní říkají Červený kostel na Komenského náměstí a druhý je na Mendolvě náměstí Augustiniánský klášter a Bazilika Nanebevzetí Panny Marie. Ještě můžeme přidat i kostel sv. Jakuba na Jakubském náměstí. Všechny památky jsou vhodné fotit z bezprostřední blízkosti a vhodné místa fotograf najde v okolí těchto památek.

Pokud jste zastáncem spíše moderny, určitě vás potěší moderně vystavěné budovy v okolí ulice Holandská, kde najdete pro fotografování prosklené budovy s krásně upraveným okolím a pohled na nejvyšší budovu v Brně – AZ Tower dosahující výšky 111 metrů. Druhá oblast pro zachycení moderny je nově postavený areál Univerzitní kampus. Najdete ho v Brně v Bohunicích a hned vedle můžete vidět další skvost  Moravský zemský archiv, který je i krásně osvětlený a tedy vhodný i na noční focení.

Kopírovat a používat jakýkoliv materiál ze stránek www.hdatelier.cz je možné pouze po předchozím písemném souhlasu majitele stránek. Created by Dream-Theme — premium wordpress themes. Up