» Fotograf pro Brno a okolí

Fotograf pro Brno a okolí

 

Lokality focení

Jaká je vhodná oblast či okruh pro focení. Na tohle asi neexistuje jednoznačná odpověď a každý by vám řekl něco jiného. Tady je pár mých zkušeností. Pokud začínáte s focením, vytyčte si nejdříve menší oblast pro focení.

Například já se pohybuji nejčastěji v Brně a Znojmě a proto jsem si vytyčil lokality pro fotografování v Brně a Znojmě s přilehlými městy jako Vyškov, Břeclav, Pohořelice, Boskovice a podobné. Je dobré získat další zakázky třeba v Ostravě či Olomouci, ale pokud si zvážím, že jen cesta vyjde od 500,- Kč za benzín a nepočítaje čas strávený v autě. Pak by stejná zakázka oproti focení v Brně byla cena cca o 1000,- Kč dražší a to je již o dost menší šance, že se klient rozhodne pro focení semnou, když si může ve svém okolí vyhledat fotografy za nižší cenu díky menším nákladům na cestování. Samozřejmě jsou výjimky, kdy je fotograf kupříkladu specifický na určitý styl focení, kde si může dovolit dát cenu i s nákladnou dopravou a i tak bude mít možnost uspět na trhu.

Cílem je i poskytnout kvalitní a rychlé služby se zárukou co největší spokojenosti zákazníka, ale popravdě i fotograf chce být spokojený. Představa, že vstáváte ráno v 4hodiny, pak strávíte 3 hodiny v autě, kde během cesty vás naštve pár neukázněných řidičů, případně nečekané objížďky a uzavírky, následně hledání místa v neznámé oblasti. Pak se opravdu těžko celý den budete usmívat a být dobře naladěn a samozřejmě se tohle musí projevit i na fotografiích.

Pokud začnete jako fotograf, využijte nejdříve potenciál v místě svého bydliště a případně míst, kde se často vyskytujete a časem uvidíte, že se okruh působení bude sám rozšiřovat. Ať již díky vašim zákazníkům, kteří jsou ( a za to jim dík )někdy prostě všude.

Po těchto zkušenostech a úvahách jsem si řekl, že já budu prostě fotograf pro Brno, Znojmo a okolí.

 

Kopírovat a používat jakýkoliv materiál ze stránek www.hdatelier.cz je možné pouze po předchozím písemném souhlasu majitele stránek. Created by Dream-Theme — premium wordpress themes. Up