» Fotografické pozadí v ateliéru v Brně

Fotografické pozadí v ateliéru v Brně

Fotografické pozadí v ateliéru v Brně

Fotím v fotoateliéru v Brně a jedna z hlavních a důležitých věcí je mimo techniky na focení i fotografické pozadí. Může navodit celé fotografii atmosféru, může doplnit scénu pomoci se divákovi dovtípit, co mělo být zachyceno jako myšlenka fotografie, může oddělit či rozdělit fotografii na různé části atd.

Nejčastěji se v ateliéru používají jednobarevná velká pozadí, které jsou bud z tvrdého papíru v návinu jako role, nebo pak látkové. Dále se dá pořídit z pvc a podobných materiálů. Ovšem v posledních trendech se můžeme setkat, že jednobarevné pozadí je na fotografiích vytlačováno fotkami u zdí v interiérech a další tvořivostí s malou hloubkou ostrosti, a tedy jsou pak rozostřené.

Fotografování s předem známým pozadím je pak jednodužší, než když musíte vše řešit při focení. Jen je důležité, aby  fotopozadí bylo pořád čisté a nepomačkané. Když jsem se v ateliéru snažil často při focení pozadí šetřit a fotil i na špinavém od bot a pod, jednak to bylo nehezké vůči zákazníkům,  ale pak jsem i strávil dlouhý čas retuší u počítače právě nad těmito nečistotami.

foto pozadí zeď Pozadí zeď

Focení u zdi v interiéru je též vhodné pozadí, jen je potřeba zvážit, aby byl i vhodný přechod mezi podlahou a zdí. Záleží od druhu a hlavně povrchu či vzoru podlahy a taktéž zdi. Rovněž se mi osvědčilo pro focení použít tapety. Stačí zvolit vhodný vzor, nalepit na desku potřebné velikosti a focení v ateliéru může začít. Jediné úskalí bych snad viděl v tom, že je to podobné, jako focení u zdi. Buď nefotit celou postavu, nebo si pohlídat vhodnost přechodu pozadí a podlahy. Výhoda je, že si můžete poměrně levně udělat třeba dekorativní zámeckou zeď, cihlovou zeď, jarní motiv či něco extravagantního.

Každopádně pozadí je velká spousta jak v rozmanitosti barev, tak z jakých materiálů jsou vyhotoveny. Pokud si zvolíte dobré pozadí, pomůže vám to k lepším fotografiím a nejen ušetří hodně práce, ale dodá fotografii i vhodnou atmosféru.

Kopírovat a používat jakýkoliv materiál ze stránek www.hdatelier.cz je možné pouze po předchozím písemném souhlasu majitele stránek. Created by Dream-Theme — premium wordpress themes. Up