» Focení z rande a předsvatební focení

Focení z rande a předsvatební focení

 

Stále častěji se setkávám s požadavky na focení z rande, nebo na předsvatební focení. Co to vlastně znamená a k čemu je to dobré? Co si připravit a s čím počítat? Zkusím v následujících řádcích vám tento nový trend přiblížit.

Rozdíl mezi focení z rande a předsvatební focení

Obě témata jsou vlastně velmi podobná. Jde o to zachytit atmosféru dvou lidí, jejich lásku a radost z toho, že jsou spolu. Můžou být zachyceni při společných aktivitách, které dělají ve volném čase a které mají rádi. Ale také to může být i třeba obyčejná procházka, kde se oba drží za ruce, nebo dovádění u vody či trávě a přitom jim fotograf pomáhá s kompozicí a následně tyhle momentky zachycuje. DSC_6707

Jak na kompozici

Dvojice se může jít projít do parku, k vodě, do sadu rozkvetlých třešní či do zámecké zahrady. Je skoro jedno, kde se fotografování odehraje. Důležitá je uvolněná a pohodová atmosféra. Požadavky na místo jsou v celku minimální. Stačí nerušivý exteriér či interiér, kde se dvojice bude cítit příjemně. Zpravidla však, pokud není tematický záměr, doporučuji zvolit exteriér. Je vhodné počasí bez prudkého sluníčka, aby fotografie byly barevnější a i pro zachycení lepší atmosféry. Oblečení a make-up není potřeba nějak přehnaně řešit. Stačí většinou běžné oblečení, ve kterém o víkendech chodíte spolu na procházku. Jako doplněk je vhodný šátek, šála a pod na případné spojení páru při vymýšlení kompozice focení. Během fotografování je možné převlékat různé oblečení dle situace a kompozice. Líčení též není potřeba nějak přehánět. Postačí většinou běžné, které každodenně nosíte. Jen je dobré si pohlídat lesklou pleť kvůli leskům na fotografiích a použít mírně sytější barvy, aby byl make-up na fotkách vidět. Vhodné je si předem prostudovat, jak takové fotografie vlastně vypadají a případně si i zapamatovat pár scén, které se vám líbí a které byste chtěli podobně ztvárnit.

Výsledné fotografie

Výsledné fotografie pak můžete použít pro materiály na svatbu, jako třeba fotografii do svatebního oznámení, nebo dekorace na stůl. Obě akce mohou přispět pro další zážitek, pro uvolnění předsvatebního napětí a shonu. Zároveň si tím můžete vyzkoušet, jak svatební focení může probíhat, jaké to je se tvářit před objektivem a klidně to může být i možnost vyzkoušet si svatebního fotografa a jeho práci – fotky. Ať už focení je jakékoliv, měli byste z něj především mít dobrý pocit, užít si ho a výsledkem by mělo být pár fotografií, které vám v budoucnu při prohlídnutí připomenou tyhle krásné chvíle.

 

 

Kopírovat a používat jakýkoliv materiál ze stránek www.hdatelier.cz je možné pouze po předchozím písemném souhlasu majitele stránek. Created by Dream-Theme — premium wordpress themes. Up